Четири години по големите поплави во скопско граѓаните се уште бараат решение


Четири години од катастрофалната поплава во Скопје најмногу ги погоди селата Стајковци, Смилковци, Синѓелиќ и Арачиново. Силниот дожд кој врне цел ден наликува ...
| | веќе видена | слични

Денес ги посетив моите соседи од општина Зелениково. Жителите на Зелениково се храбри, хумани и организирани. Денес беа посветени во расчистување на штетите од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трагично ќе завршел обидот на 70-годишната Менда Маневска да го напушти својот дом откако синоќа Зелениково го зафати силно невреме. „Река, цела река беше. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден силно невреме и обилно дождови ја зафатијМакедонија, а еден од најпогодените општини беше Зелениково, објави „ На социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 183 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Велика Британија соопшти дека најмалку пет ловци-бомбардери Су-24 и три повеќенаменски авиони Су-30 се речиси сигурно уништени или ...
сите 129 | | | веќе видена

Најавените „даночни реформи“, се поблиску до дефиницијата на ад-хок мерки најверојатно поттикнати од фискална нужност, но не и од желба за реформи, бидејќи не ...
сите 134 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Минатата година македонскиот бруто домашен производ забележа раст од 4 проценти откако претходната 2020 година имаше намалување за 4,5 проценти. Најголемите ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири години по големите поплави во скопско граѓаните се уште бараат решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: