Продолжува потрагата по исчезнатите во Бејрут


3 копии

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари, соопшти либанскиот претседател Аун. Либанските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
| | веќе видена | слични

Во Бејрут продолжуваат немирите поради незадоволството од разорната експлозија од која пред седум дена загинаа повеќе од 200 лица. Судирите меѓу демонстрантите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Бејрут и денеска се собраа демонстранти поради катастрофалната експлозија во пристаништето, во кое има повеќе од 100 жртви.Под притисок на јавноста, ...
| | веќе видена | слични

Под јавен притисок, либанската влада вчера поднесе оставка, а демонстрантите денеска бараат оставка на претседателот. Антивладините протести во Либан започнаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за здравство викендов ќе ја разгледува можноста за целодневна настава во училиштата. Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека е ...
сите 349 | | | веќе видена

Зголемениот број на новозаразени од КОВИД-19 започна да ги полни капацитети по болниците, а кадар има се помалку. Здравствените работници се изморени, а дел ...
сите 575 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 193 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, на денешната прес-конференција рече дека идентитетските прашања не може да се дел од билатерални спорови, ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува потрагата по исчезнатите во Бејрут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: