Вработените ќарија плати, газдите куртулија од казни


До Јавното обвинителство денеска стигна владиното барање за кривичен прогон на фирмите кои зедоа државна помош, а не им ги исплатија платите на работниците за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, заменик министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар и поранешната дополнителна заменик ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австриската влада ги поддржува жените во нивните различни животни избори – жените како претприемачи, како вработени или како мајки. Само преку фондот за ...
| | веќе видена | слични

Без разлика какви постапки ќе преземат Генералниот секретаријат на Владата и Јавното обвинителство, институција која треба и планира да ги натера газдите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос спрема државата и граѓаните. Освен што не научил ...
| | веќе видена | слични

До овој момент, Владата предводена од СДСМ, осигура да се влеат преку 200 милиони евра кај граѓаните и домашното стопанство. Платите растат, приходите кај ...
| | веќе видена | слични

Во време на најголемата глобална здравствена и економска криза, задолжувањата беа со една единствена цел – да осигураме непречено функционирање на економијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое велат дека губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Бизнис поенти на телевизија Алфа, порача дека опозицијата е конструктивна, повикувајќи ...
сите 283 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во периодот од 7 до 13 септември 2020 година, тестирани се вкупно 8.353 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на ...
сите 716 | | | веќе видена

Парламентарните партии до претседателот на Собранието испратиле дописи за формирање пратенички групи. Во Собранието се формирани четири пратенички групи, по ...
сите 323 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Најавено е ...
сите 45 | | | веќе видена

Лицата кои користеле продолж ено породилно отсуство се враќаат на работа на 23 септември односноод среда, а од тогаш на работа ќе одат и хронично болните лица. ...
сите 284 | | | веќе видена

Го спасуваа извозот и ја влечеа ранетата економија напред - сепак за поголемите извозни компании од кои повеќето странски инвеститори досега немаше помош од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените ќарија плати, газдите куртулија од казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: