Вчера сите партии направија Влада – денеска се уште преговараат


2 копии
7 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е денеска на прес-конференција соопшти дека нивни претставници немале ниту една официјална средба и ниту друга ...
| | веќе видена | слични

Кои се партиите за кои лидерот на СДСМ му кажал дека преговара на претседателот Пендаровски со цел да направи мнозинство со Собранието. Откако денеска ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива тврди дека немале ниту една официјална или друга средба за учество во новата влада и нема да преговараат пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сакаме да ја известиме јавноста дека ние не сме имале ниту една официјална средба и ниту друга средба на тема за учество во новата влада и нема да преговараме ...
| | веќе видена | слични

Иако сме легитимни победници на изборите на 15 Јули во албанскиот политички камп, ние нема да влеземе во преговори, се додека ДУИ не го исполнува предизборното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Алијансата на Албанците и Алтернатива денес соопштија дека немале ниту една официјална средба или преговори на тема влез во Влада со лидерот на СДСМ, Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 371 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 228 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 157 | | | веќе видена

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера сите партии направија Влада – денеска се уште преговараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: