Дескоска: Собранието е веќе конституирано, тече рокот за доделување на мандатот


Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам. Јас засега немам никакви планови“, изјави Талат Џафери за ТВ 21, на прашањето кога ќе има продолжение на конститутивната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашањето дали ако никој не обезбеди мнозинство за формирање влада, е можно да се оди на нови избори, претседателот на државава, Стево Пендаровски изјави ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски на денешната прес конференција порача дека доколку никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Оливер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 281 | | | веќе видена

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 154 | | | веќе видена

Виновен ли е ноќниот клуб „Аватар“ за растот на бројот на заразени од корона вирусот во Струмица? Струмица долго време беше една од општините која имаше ...
сите 494 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 225 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 108 | | | веќе видена

Врховниот суд ја потврди пресудата од 4 години затвор за Гордана Јанкулоска за случајот „Тенк“, или попознат во пошироката јавност од разговорот со екс ...
сите 65 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дескоска: Собранието е веќе конституирано, тече рокот за доделување на мандатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: