Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан, гувернерот ја нарече ситуацијата „апокалиптична“

2 копии

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени. ...
| | веќе видена | слични

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната порно sвезда Миа Калифа донираше 100.000 американски долари на либанскиот Црвен крст и веќе собира уште 100 000 долари, беше објавено на страницата ...
| | веќе видена | слични

Бројни странски работници и возачи на камиони кои се водат како исчезнати и за кои се претпоставува дека настрадаа во разорната експлозија во Бејрут го ...
| | веќе видена | слични

„Ние сме длабоко загрижени за луѓето во Бејрут и за уништувањето со кои се соочија последните денови. Три хуманитарни организации обезбедуваат итна помош на ...
| | веќе видена | слични

Џорџ и Амал Клуни донираа сто илјади долари на либанските хуманитарни здруженија, по експлозијата во Бејрут, во која животот го загубија 154 луѓе, а повеќе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Комисијата за здравство викендов ќе ја разгледува можноста за целодневна настава во училиштата. Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека е ...
сите 351 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 196 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, на денешната прес-конференција рече дека идентитетските прашања не може да се дел од билатерални спорови, ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан, гувернерот ја нарече ситуацијата „апокалиптична“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: