Вељаноски: Андов не го судеа за тероризам, кога го извести Црвенковски дека не е избран претседател на Собрание


Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашањето дали ако никој не обезбеди мнозинство за формирање влада, е можно да се оди на нови избори, претседателот на државава, Стево Пендаровски изјави ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски на денешната прес конференција порача дека доколку никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Оливер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска напладне му го врачи мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Во своето обраќање по тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставниот суд е независен и самостоен орган на Републиката кој никогаш не зазема страни во ниту еден политички спор. Судот, единствено може во рамките на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со вчера објавената вест на еден од медиумите со наслов: „И уставни судии на линија со Пендаровски за мандатот за Влада“, Уставниот суд ја известува ...
| | веќе видена | слични

Пред три години тогашниот претседател Ѓорге Иванов го распнаа дека го прекршил Уставот со дадениот мандат прво на Никола Груевски да состави влада без јасно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 548 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вељаноски: Андов не го судеа за тероризам, кога го извести Црвенковски дека не е избран претседател на Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: