Без јавен оглас лани биле склучени 368 договори во вредност од 40 милиони евра

Најниската цена и натаму е проблем број 1 за фирмите, а 48 % од нив сметаат дека има корупција во јавните набавки, покажува и анкетата на фирмите за нивното ...
| | веќе видена | слични

Денеска истекува рокот за прибирање понуди од оператори за јавно-приватно партнерство за изградба, одржување и управување на дистрибутивната мрежа за природен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Агенцијата за електронски комункации (АЕК) ги спроведе во пракса сите поднесени барања од операторите за јакнење на капацитетите на мрежите, но засега нема ...
| | веќе видена | слични

 На такво нешто регулаторот упати пред повеќе еден месец откако беа создадени услови за примена на мерките од Уредбата што ја донесе Владата во тек на ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители донесе одлука за зголемување на бројот на јавни обвинители за плус пет во Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција неместо побараните осум, ќе добие пет нови обвинители. Обвинителството на Вилма Русковска се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 224 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 226 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Пратеникот Иван Стоиљковиќ вели дека е најзаслужен за одлуката на Србија да одобри 8.000 дози на вакцина против Ковид-19 за Македонија, бидејќи како што вели ...
сите 172 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без јавен оглас лани биле склучени 368 договори во вредност од 40 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: