НЕМА НИШТО ОФИЦИЈАЛНО ЗА ВЛАДА - Се уште течат преговорите


6 копии

„СДСМ, како предводник на коалицијата „Можеме“, со освоени најмногу пратенички места во Собранието го доби мандатот за состав на нова демократска, политичка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Продолжуваат сериозни разговори за формирање одговорна Влада, со институции кои уште повеќе и уште подобро ќе им служат на граѓаните. СДСМ, како предводник на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Течат роковите од 20 дена за формирање влада, откако шефот на државата Стево Пендаровски вчера му го довери мандатот на лидерот на СДСМ и Коалицијата „Можеме" ...
| | веќе видена | слични

ПЕНДАРОВСКИ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, му го додели мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ, Зоран ...
| | веќе видена | слични

Формирањето влада е завршена работа… Или не е? Па, и не е. Ручекот на лидерот на социјалдемократите се толкува како завршување на тој процес, дописот од ...
| | веќе видена | слични

Уверува дека ќе успее иако во преговорите со ДУИ  останува недоговорено клучното барање за премиер Албанец.  Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски вели денешниот чин ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека во рок од 20 дена ќе направи влада, откако претседателот Стево Пендаровски денеска му го додели мандатот. Заев кажа дека ...
| | веќе видена | слични

Пред собранието ќе испорачам квалитетен состав на влада која ќе се бори против корупцијата и која ќе се залага за прочистување на правосудството и проверка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 428 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 121 | | | веќе видена

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 98 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 148 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА НИШТО ОФИЦИЈАЛНО ЗА ВЛАДА - Се уште течат преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: