(Видео) Либан во тридневна жалост – спасувачите ги пребаруваат урнатините, се очекуваат уште жртви


Либанските спасувачки екипи и денеска продолжија со потрагата по преживеани меѓу урнатините по страотната експлозија во Бејрут, во која животот го загубија ...
| | веќе видена | слични

Шеесетина луѓе се’ уште се водат за исчезнати по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресе Бејрут. Инспекторите кои го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 60 лица се наведени како исчезнати по моќната експлозија на амониум нитрат што го потресе Бејрут пред една недела, а истражувачите што го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични

Ова им дава надеж на членовите на исчезнатите лица. Околу 60 луѓе исчезнале по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресла Бејрут, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Експлозија го потресе Балтимор, при што разнесе неколку куќи. Како што јавуваат локалните пожарникари, под урнатините се заробени луѓе, а меѓу нив има и деца. ...
| | веќе видена | слични

Експлозија го потресе американскиот град Балтимор, при што разнесе неколку куќи. Пожарникари, луѓе, вклучително и деца, биле заробени под урнатините. Едно лице ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експлозија на повеќе од 2.000 тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут минатиот вторник доведе до смрт на најмалку 200 луѓе и повреди повеќе од шест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Либан во тридневна жалост – спасувачите ги пребаруваат урнатините, се очекуваат уште жртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: