Продолжуваат препукувањата меѓу Заев и Ахмети, Мицкоски вели дека нема да оди по секоја цена во преговори за влада


Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ остана сам на маса , не дојде ниту еден поканетите лидери на партиите од албанскиот блок. Ваквиот потег Ахмети го оценува како зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата "Можеме" и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али Ахмети и генералните секретари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое ја известуваат јавноста деа попладнево завршила работната средба меѓу СДСМ и коалицијата “Можеме” и ДУИ на која ...
| | веќе видена | слични

Во заедничкото соопштение на СДСМ и на ДУИ се наведува дека до средбата доаѓа после доделувањето на мандатот на Зоран Заев од страна на Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Откако задоцни и се виде буквално 5 минути насамо со претседателот Стево Пендаровски, Зоран Заев стана мандатар. Кажа дека нема мнозинство, но и најави дека ...
| | веќе видена | слични

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и СДСМ ќе ги продолжат разговорите. Ахмети порача ако се барикадираме нема да биде добро за земјата, не е добро ни да се оди на предвремени избори. „Во ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави претседателот  на СДСМ Зоран Заев во одговор на новинарски прашања. Претседателот Заев посочи дека продолжува процесот на сериозни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во периодот од 7 до 13 септември 2020 година, тестирани се вкупно 8.353 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на ...
сите 457 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Бизнис поенти на телевизија Алфа, порача дека опозицијата е конструктивна, повикувајќи ...
сите 471 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 260 | | | веќе видена

Прес конференција на Владо Мисајловски на тема: Делчев е црвената линија на нашето достоинство, трговијата со него е трговија со нашето постоење, излегуваме на ...
сите 137 | | | веќе видена

Парламентарните партии до претседателот на Собранието испратиле дописи за формирање пратенички групи. Во Собранието се формирани четири пратенички групи, по ...
сите 321 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 118 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Најавено е ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат препукувањата меѓу Заев и Ахмети, Мицкоски вели дека нема да оди по секоја цена во преговори за влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: