Партиите преговараат во тајност - Заев веќе се сретнал со Ахмети, Тачи, Села и Гаши


ВМРО-ДПМНЕ во преговори за формирање на новата Влада но не по секоја цена. Опозицискиот лидер на денешната прес конференција рече дека разговараат со сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое ја известуваат јавноста деа попладнево завршила работната средба меѓу СДСМ и коалицијата “Можеме” и ДУИ на која ...
| | веќе видена | слични

Во заедничкото соопштение на СДСМ и на ДУИ се наведува дека до средбата доаѓа после доделувањето на мандатот на Зоран Заев од страна на Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Откако задоцни и се виде буквално 5 минути насамо со претседателот Стево Пендаровски, Зоран Заев стана мандатар. Кажа дека нема мнозинство, но и најави дека ...
| | веќе видена | слични

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и СДСМ ќе ги продолжат разговорите. Ахмети порача ако се барикадираме нема да биде добро за земјата, не е добро ни да се оди на предвремени избори. „Во ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави претседателот  на СДСМ Зоран Заев во одговор на новинарски прашања. Претседателот Заев посочи дека продолжува процесот на сериозни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува на барањето за ротирачки Албанец премиер. Во изјава за медиумите, Ахмети потенцираше дека СДСМ треба да дадат силни ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека СДСМ треба да дадат силни аргументи зошто  Албанец не би можел да биде премиер. „ Доколку аргументот е силен тогаш отворени сме да дебатираме, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, потврдени се 48 нови случаи на коронавирус од 387 тестови, а починаа четири лица, соопшти Министерството за здравство.Во Скопје се ...
сите 618 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Преку нов пакет економски мерки вреден 470 милиони евра Владата ќе се обиде во третиот квартал од годинава да го спречи падот на БДП од вториот квартал и со ...
сите 347 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите преговараат во тајност - Заев веќе се сретнал со Ахмети, Тачи, Села и Гаши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: