Пендаровски чека партиите да побарат средба да му кажат дека дека имаат мнозинство


По вчерашното верификување на мандатите на новите пратеници започна „трката“ за формирање на Влада. Ако се' оди според Уставот претседателот на државата Стево ...
| | веќе видена | слични

Откако задоцни и се виде буквално 5 минути насамо со претседателот Стево Пендаровски, Зоран Заев стана мандатар. Кажа дека нема мнозинство, но и најави дека ...
| | веќе видена | слични

Изразувам жалење и длабоко разочарување поради тоа што не дојдоа албанските политички парламентарни партии на толку важен и историски ден, 13 август, денот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгогодишниот политичар и добар познавач на политичката сцена Тито Петковски за вели дека доколу добро се читаат последните пораки на ДУИ, меѓу нив и ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и СДСМ ќе ги продолжат разговорите. Ахмети порача ако се барикадираме нема да биде добро за земјата, не е добро ни да се оди на предвремени избори. „Во ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува на барањето за ротирачки Албанец премиер. Во изјава за медиумите, Ахмети потенцираше дека СДСМ треба да дадат силни ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека СДСМ треба да дадат силни аргументи зошто  Албанец не би можел да биде премиер. „ Доколку аргументот е силен тогаш отворени сме да дебатираме, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска потврди дека продолжуваат разговорите за формирање Влада и дека ќе се сретне со лидерот на СДСМ Зоран Заев, притоа не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски чека партиите да побарат средба да му кажат дека дека имаат мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: