Почнува исплатата на средствата од Мој ДДВ – граѓаните чекаат 5,4 милиони евра

За околу 200 000 евра се намалила сумата која граѓаните ќе ја земат како поврат во рамки на проектот Мој ДДВ во однос на средствата кои државата им ги вратила ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Апликацијата „Мој ДДВ“ брои над 315.000 корисници. Барајте ги вашите сметки и скенирајте ги. Не само што остварувате право на поврат и може да добиете некоја ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска, објавувајќи фотографија како скенира фискална сметка во локал во некое од планинските подрачја на земјава, повторно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Бизнис поенти на телевизија Алфа, порача дека опозицијата е конструктивна, повикувајќи ...
сите 296 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ тема“ зборуваше за протестите кои ВМРО-ДПМНЕ ги ...
сите 340 | | | веќе видена

Два дена по пожарот во зградата во центарот на Скопје каде е сместена и Подрачната единица на Управата за водење матични книги, скопјани не можат да ги добијат ...
сите 131 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 82 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Вкупно 79 основни и 34 средни училишта до сега побарале одржување физичка настава од 1 октомври. Според податоците од Министерството за образование, станува ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува исплатата на средствата од Мој ДДВ – граѓаните чекаат 5,4 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: