АСО ПРЕДУПРЕДУВА: Бугарски друштва без дозволи нудат полиси за осигурување

Врз основа на следење на состојбата на осигурителниот пазар во земјата, посебно во делот на рекламирање и продажба на осигурителни производи, Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за хартии од вредност на 77-тата седница трајно ѝ ја одзема дозволата за работа за вршење услуги со хартии од вредност на на Еуростандард банка а.д. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите корисници на пензија на кои им се врши исплата на пензијата на трансакциските сметки во Еуростандард банка АД Скопје, најдоцна до 21 месецов треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со тековните случувања поврзани со Еуростандард банка, а со цел правилно информирање на нашите клиенти и соработници, Еуролинк осигурување потврдува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија на 77-тата седница со која претседаваше претседателот на КХВ м-р Нора Алити, а што се одржа ...
| | веќе видена | слични

Осигурителниот пазар останува стабилен и развојот на настаните околу Еуростандард банка нема да влијаат негативно врз ликвидноста и солвентноста врз работењето ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за хартии од вредност и ја одзема дозволата за работа за вршење услуги со хартии од вредност на Дирекцијата за услуги со хартии од вредност на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту една друга банка не е изложена на ризик што може да се одрази на нарушување на нејзината стабилност и солвентност. Банкарскиот систем се одликува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oд ВМРО-ДПМНЕ ќе побараат надзорна расправа во Собранието за поскапувањето на струјата и оставка од Регулаторната комисија. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 394 | | | веќе видена

На протест пред Владата попладнево излегоа мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство. Тие се револтирани од одлуката да им се ...
сите 297 | | | веќе видена

Владата интензивно работи на подготовка на четвртиот пакет економски мерки којшто ќе ги опфати најсиромашните и компаниите, најави министерот за економија ...
сите 114 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена скратена програма ...
сите 221 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АСО ПРЕДУПРЕДУВА: Бугарски друштва без дозволи нудат полиси за осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: