Финансиски совети од Институтот за ревизија на РМ


Животот е сложен и често тежок, но со нашите лоши навики ние дополнително го комплицираме. Колку побрзо сфатиме дека некои работи и луѓе не ни се потребни во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени за претерано напрегање. Доколку сте во врска, можно е ...
| | веќе видена | слични

Секоја година, Марс креира квадрат со Плутон и носи мали турбуленции во нашиот живот, терајќи нè да излеземе од зоната во која се чувствуваме најпријатно. Во ...
| | веќе видена | слични

Кога сте двајцата млади, некако брзо се држите едни до други. Па, без размислување за тоа каков е, какви се неговите, дали имаат психички нарушувања во ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Вие не можете да се пожалите од тоа што ви го нуди животот во моментов. Денес ќе биде еден од оние убави денови во кој ќе се чувствувате ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска го продолжува серијалот на протести, а овој пат же изрази незадоволство, како што велат од таму, против сите неправди. Маршот ќе започне од ...
сите 151 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 111 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 155 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека Гоце Делчев е македонски револуционер, одговарајќи на новинарско прашање за негов став дали Делчев е Бугарин или Македонец, на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиски совети од Институтот за ревизија на РМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: