Сообраќајни незгоди кај Ботун и на стариот пат Охрид-Струга

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. август 2020 (ИНПРЕС) – Службата за Итна медицинска помош од Охрид за време на Илинденскиот викенд имаше полни раце работа. Д-р Љупка Николовска за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 546 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајни незгоди кај Ботун и на стариот пат Охрид-Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: