Вељаноски: ЗНАК ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА ВО МАКЕДОНИЈА е неизборот на претседател на Собрание


Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска нема да се одржи продолжението на конститутивната седница на новиот парламентарен состав што вчера ја најави претседавачот Талат Џафери. Од Кабинетот ...
| | веќе видена | слични

Откажана е денешната седница на Собранието на Република Македонија што вчера ја најави претседавачот на новиот парламентарен состав и досегашен собраниски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Неизвесно е одржувањето на денешната седница на Собранието што вчера ја најави претседавачот на новиот парламентарен состав Талат Џафери. Од собраниските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради објективни семејни причини, претседавачот на конститутивната собраниска седница Талат Џафери денеска нема да го закаже продолжението на седницата, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 542 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 129 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вељаноски: ЗНАК ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА ВО МАКЕДОНИЈА е неизборот на претседател на Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: