Собранието конституирано, претседателот ќе се избере кога ќе се создават услови


Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието, во салата со Голема купола, се одржа конститутивната седница на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
| | веќе видена | слични

Спикерот Талат Џафери најави дека утре ќе свика продолжување на конститутивната седница за избор на претседател на Собранието. Џафери во улога на претседавач ...
| | веќе видена | слични

Најавата дека утре претседателот Стево Пендаровски ќе му го даде мандатот за формирање на Влада на Зоран Заев не изненади никого. Пендаровски на чело на ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден експерт по уставно право, не може да каже кои се следните чекори, доколку и по завршување на уставниот рок од 10 дена, за формирање на ново ...
| | веќе видена | слични

Професорката Тања Каракамишева вели дека доколку претседателот, Стево Пендаровски утре му го додели мандатот на Зоран Заев за формирање Влада директно ќе го ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот Претседателот на Собранието, Талат Џафери во средата попладне ги информирал сите парламентарните групи на политичките партии претставени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието конституирано, претседателот ќе се избере кога ќе се создават услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: