ДПА ја прифати понудата од Заев да биде дел од владата

2 копии
14 копии
6 копии
6 копии

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски преку социјалните мрежи информираше дека тој и лидерот на партијата, Зоран Заев, се откажуваат од средствата за ...
| | веќе видена | слични

По одлуката на Љупчо Николовски и Зоран Заев од СДСМ, да се откажат од патните трошоци во наредниот мандат кој им следува, и Генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев вети дека нема да користи патни трошоци во Собранието.Воедно тој ја искоменира истата постапка на првите луѓе на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 548 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА ја прифати понудата од Заев да биде дел од владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: