Британија ќе се соочи со двојно посериозен втор бран на Ковид-19

6 копии

Поради дезинформации поврзани со новиот коронавирус во светот починаа најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според студијата објавена во американскиот журнал за тропска медицина и хигиена, околу 5.800 луѓе биле примени во болниците како резултат на лажни информации ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон рече дека повторното отворање на училиштата е општествен економски и морален императив и остана на тоа дека ќе можат да работ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Системот за следење на контактите на заразените со коронавирус во Велика Британија наречен „Тестирај и следи“, мора да биде подобрен, бидејќи детектира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 299 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 88 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија ќе се соочи со двојно посериозен втор бран на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: