Ахмети му врати на Заев: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!


4 копии

СДСМ и Коалицијата „Можеме“ го известила претседателот Стево Пандаровски дека мандатор за составување на новата Влада е лидерот на партијата Зоран Заев. – Со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и на неа не се разговарало за формирање влада, ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев утре ќе стане мандатар – во наредните 20 дена ќе се обиде да стигне до парламентарно мнозинство. Со лидерот на ДУИ Али Ахмети да се најдат на ...
| | веќе видена | слични

–  Со оглед на истекот на уставните десет дена после конституирањето на Собранието, од страна на Претседателот на државата до Коалицијата Можеме беше побарано ...
| | веќе видена | слични

Ненадејната средба меѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и на Алтернативата Африм Гаши се чини дека многу го изиритира лидерот на Движењето Беса, Билал Касами, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 542 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 129 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети му врати на Заев: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: