ПОБАРУВАЧКАТА НА ИСТОРИСКИ НАЈВИСОКО НИВО: Цената на златото не била толку висока шест години

Цената на златото e на највисоко ниво за шест години. Побарувачката на златото е на историски највисоко ниво. Од почетокот на пандемијата на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите во овој благороден метал гледаат „безбедно прибежиште“ за својот имот во време на неизвесност. Во многу земји се буди свеста дека низ овој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цените на блогородните метали забележаа драстичен пад на азиските и на американската берза. Цената на златото се намали дури за 5,2 отсто и унца се тргуваше за ...
| | веќе видена | слични

Под притисок на веста за потенцијалната вакцина против коронавирусот која ја иновираа Русите, цените на блaгородните метали забележаа драстичен пад на азиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Трговијата со скапоцени метали бележи намалување во вторникот откако рускиот претседател Владимир Путин откри дека првата светска вакцина против Ковид-19 е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според аналитичарите цената на златото ќе продолжи да расте. – Многу лесно цената на златото може да достигне 4.000 долари, изјави главниот извршен директор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 297 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ тема“ зборуваше за протестите кои ВМРО-ДПМНЕ ги ...
сите 342 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 177 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 194 | | | веќе видена

На 23 септември се враќаат на работа родителите на децата до шест години, хронично болните и лицата кои користат продолжено породилно отсуство, а оние лица кои ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОБАРУВАЧКАТА НА ИСТОРИСКИ НАЈВИСОКО НИВО: Цената на златото не била толку висока шест години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: