Нови 13 починати, 225 заболени и 201 излекуван од Ковид-19 во Косово

5 копии

Бројот на нови случаи на ковид-19 во Грција од ден на ден се зголемува, за денеска да достигне до рекордни 262 новозаболени, додека пак починаа уште две лица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 130 новозаразени со коронавирус, така што во моментов 686 активни случаи, вклучително и 35 здравствени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Словенија расте бројот на новозаразени од Ковид-19, со 31 нов случај на 1.111 тестирани во последните 24 часа, но нема нови смртни случаи.Досега, дневното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири новозаразени со коронавирус и шест лица оздравени во Кичево, според податоците на Министерството за здравство. Вкупниот број на заразени со Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 295 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со објава на својот Фејсбук профил информира дека заедно со министерот за здравство Венко Филипче и директорот ...
сите 96 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 366 | | | веќе видена

Платежни картички за пензионери и невработени ќе бидат дел од новите мерки кој денеска ќе биде усвоен и презентиран. Вкупно 350 милиони евра ќе вреди ...
сите 319 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 13 починати, 225 заболени и 201 излекуван од Ковид-19 во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: