Откриен идентитетот на убиениот во Дупени, ИМА И ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО!

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единицата за внатрешни работи Гази Баба при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.О.(71) од Скопје и Н.Б.(51) од Германија, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави против четири лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинителството предложи казни за две лица што за време на верскиот празник Курбан-бајрам во својот двор организирале семејна веселба со 60 до 80 гости. Со тоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични

Парична казна од по 100 дневни глоби со поединечна вредност на дневна глоба од 25 евра во денарска противредност, е предложена за обвинетите за верскиот ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите постапиле спротивно на Одлуката за забрана на одржување и собирање на масовни собири и настани на отворен и затворен простор од секаков вид, со која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 232 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 201 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен идентитетот на убиениот во Дупени, ИМА И ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: