Синдикати и невладини најавија протести за поскапувањето на струјата


Граѓаните најавуваат протести против поскапувањето на струјата. Синдикалните организации сметаат дека треба да се преиспита одлуката на Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични

Сметките за струја веќе извесен период не стигнуваат на домашна адреса. Низа граѓани, жители на Општина Центар кои се јавија во редакцијата на Канал 5 се жалат ...
| | веќе видена | слични

Последната анкета за приходите и условите за живеење на Државниот завод за статистика покажува дека повеќе од секој петти жител на државата, или 21,9 проценти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано. За текот на разговорите за формирање нова влада дополнително ќе информираме, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на цената на струјата е уште еден бонбона бизнис за семејството Заеви. Зад згоелмувањето на цената на струјата отворено се сомневаме дека стојат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 213 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 215 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикати и невладини најавија протести за поскапувањето на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: