Мистериозни лица се обиделе да „купат“ нивни пратеници, тврди Мицкоски


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и на неа не се разговарало за формирање влада, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев станува мандатар за составување на влада. Претседателот Стево Пендаровски најави дека утре на пладне ќе му го довери мандатот на ...
| | веќе видена | слични

Уште два дена остануваат до уставниот рок до кога претседателот Стево Пендаровски треба да го додели мандат за формирање влада. И тука се поставува дилемата ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ попладнево на излезот од Скопје одржа и неформална средба со Африм Гаши од Алтернатива. Пред вила Водно е Александар Видиновски.
| | веќе видена | слични

Партиски извори од Алтернатива за весникот „Лајм“ дадоа детали за средбата меѓу нивниот лидер, Африм Гаши и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој од утре го зема ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши попладнево одржуваат средба во хотелот Белви на излезот од Скопје, јави МИА. Немаше формална најава од ...
| | веќе видена | слични

Партиски комбинаторики кои партии ќе ја сочинуваат владата. Некои од аналитирачте сметаат дека СДСМ како победник во македонскиот политички спектар ќе добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска го продолжува серијалот на протести, а овој пат же изрази незадоволство, како што велат од таму, против сите неправди. Маршот ќе започне од ...
сите 151 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 121 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 111 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 155 | | | веќе видена

Гоце Делчев е македонски револуционер, но факт е дека Бугарите го сметаат за бугарски револуционер, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Одговарајќи на ...
сите 101 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мистериозни лица се обиделе да „купат“ нивни пратеници, тврди Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: