Пратениците седнаа во клупите, почнуваат преговорите за парламентарно мнозинство


На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Партиски извори од Алтернатива за весникот „Лајм“ дадоа детали за средбата меѓу нивниот лидер, Африм Гаши и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој од утре го зема ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши попладнево одржуваат средба во хотелот Белви на излезот од Скопје, јави МИА. Немаше формална најава од ...
| | веќе видена | слични

Партиски комбинаторики кои партии ќе ја сочинуваат владата. Некои од аналитирачте сметаат дека СДСМ како победник во македонскиот политички спектар ќе добие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот и потпретседател на Граѓанската Опција за Македонија, Љупчо Пренџов која е дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ смета дека секој премин на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред неколку дена почнаа преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за коалиција, но се уште нема никаков исход. И додека преговорите течат, кандидатот за премиер кој го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 314 | | | веќе видена

Општина Берово денеска е општината со најмногу новозаболени од Ковид-19 во Пијанечко-малешевскиот регион. Вкупно тројца граѓани покажаа позитивни резултати кои ...
сите 483 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Субвенциите за малцинските заедници во моментов е само дебата која е отворена. Субвенциониравме вработувања во странските инвестиции во сите слободни економски ...
сите 146 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците седнаа во клупите, почнуваат преговорите за парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: