75 нови случаи на Ковид-19, починати 5 лица


7 копии
4 копии

Во Словенија расте бројот на новозаразени од Ковид-19, со 31 нов случај на 1.111 тестирани во последните 24 часа, но нема нови смртни случаи.Досега, дневното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Дебар расте бројот на новозаразени со Ковид-19, но и на оздравени лица. Во последното деноноќие потврдени се два случаи на новозаразени со Ковид-19, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 130 новозаразени од коронавирус, така што во моментот има 686 активни случаи, вклучително и 35 здравствени ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири новозаразени со коронавирус и шест лица оздравени во Кичево, според податоците на Министерството за здравство. Вкупниот број на заразени со Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 235 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 224 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 201 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

75 нови случаи на Ковид-19, починати 5 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: