Паѓаат цените на нафтата

Министерството за енергетика на САД ја зголеми прогнозата за просечната цена на нафтата марка „Брент“ за оваа година до 41.42 долари за барел, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Глобалните пазари пораснаа во понеделникот откако претседателот Доналд Трамп потпиша неколку извршни одлуки чија цел е продолжување на финансиската помош за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Антовски член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на ...
сите 317 | | | веќе видена

Губитникот Мицкоски прави сѐ само да не го исполни ветувањето за оставка по поразот на изборите, граѓаните порачаа дека со ВМРО-ДПМНЕ напредок не е можен ...
сите 135 | | | веќе видена

Два дена по пожарот во зградата во центарот на Скопје каде е сместена и Подрачната единица на Управата за водење матични книги, скопјани не можат да ги добијат ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата на Р.М денеска донесе неколку нови мерки, дел од нив се однесуваат на спортските настани на отворено, но и во затворен простор. На предлог на ...
сите 258 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 69 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паѓаат цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: