Во четврток протест во Тетово против зголемувањето на цената на струјата


Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
| | веќе видена | слични

Сметките за струја веќе извесен период не стигнуваат на домашна адреса. Низа граѓани, жители на Општина Центар кои се јавија во редакцијата на Канал 5 се жалат ...
| | веќе видена | слични

Последната анкета за приходите и условите за живеење на Државниот завод за статистика покажува дека повеќе од секој петти жител на државата, или 21,9 проценти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано. За текот на разговорите за формирање нова влада дополнително ќе информираме, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на цената на струјата е уште еден бонбона бизнис за семејството Заеви. Зад згоелмувањето на цената на струјата отворено се сомневаме дека стојат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 559 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во четврток протест во Тетово против зголемувањето на цената на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: