Цената на златото на највисоко ниво за шест години

2 копии

Трговијата со скапоцени метали бележи намалување во вторникот откако рускиот претседател Владимир Путин откри дека првата светска вакцина против Ковид-19 е ...
| | веќе видена | слични

Трамп потпиша извршни наредби за продолжување на бенефициите за невработеност на милиони работници, како последица на пандемијата Белата куќа денес ...
| | веќе видена | слични

Во време на економска несигурност, луѓето вложуваат во инвестиции кои традиционално се најбезбедни. Историјата покажа дека најдобрата заштита е во благородните ...
| | веќе видена | слични

Со новата цена златото сруши нов рекорд на светските берзи, бидејќи инвеститорите вложуваат пари во скапоцениот метал заради стравувањата од влијанието на ...
| | веќе видена | слични

Цената на златото постави нов рекорд како резултат на коронакризата и влошените односи Кина – САД. Цената на унца злато за еден ден порасна за 1 отсто и скокна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 384 | | | веќе видена

На протест пред Владата попладнево излегоа мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство. Тие се револтирани од одлуката да им се ...
сите 488 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Владата интензивно работи на подготовка на четвртиот пакет економски мерки којшто ќе ги опфати најсиромашните и компаниите, најави министерот за економија ...
сите 75 | | | веќе видена

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена скратена програма ...
сите 233 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на златото на највисоко ниво за шест години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: