Битола и Ресен во фазата 2, односно со спорадични случаи


24 копии
2 копии

Четири новозаразени со коронавирус и шест лица оздравени во Кичево, според податоците на Министерството за здравство. Вкупниот број на заразени со Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 12.217, бројката на оздравени пациенти е 8487, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на Covid-19, едно лице починалот, а во моментов активни се 3.200 случаи, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во последните 24 часа се потврдени 139 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 30 случаи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најави дека нема да се кандидира во случај на вонреден конгрес, а, од друга страна, кажа дека нема да се повлече додека „мафијата не ...
сите 558 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола и Ресен во фазата 2, односно со спорадични случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: