Јавниот и државниот долг се зголемени за над 8 проценти во период од три месеци


Јавниот и државниот долг во второто тромесечје се зголемени за над 8 проценти.Jавниот долг, кој ги вклучува државниот, гарантираниот и негарантираниот долг ...
| | веќе видена | слични

Основната каматна стапка на Народна банка на Македонија останува непроменета, и таа ќе продолжи да биде 1,5 отсто. Ова меѓу другото го одлучил Комитетот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 11 август 2020 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка , на којашто беа разгледани движењата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос спрема државата и граѓаните. Освен што не научил ...
| | веќе видена | слични

До овој момент, Владата предводена од СДСМ, осигура да се влеат преку 200 милиони евра кај граѓаните и домашното стопанство. Платите растат, приходите кај ...
| | веќе видена | слични

Во време на најголемата глобална здравствена и економска криза, задолжувањата беа со една единствена цел – да осигураме непречено функционирање на економијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое велат дека губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос ...
| | веќе видена | слични

Освен што не научил ништо од поразите од граѓаните, Мицкоски никако да научи економија. Показател за нашите економски политики и резултати сигурно не е ниту ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 506 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 150 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 452 | | | веќе видена

Имајќи го предвид значењето на образованието за правилниот развој на детето и изградбата на неговата личност, Народниот правобранител во пресрет на почетокот ...
сите 357 | | | веќе видена

На покана на државниот министер за Европа на Германија, Михаел Рот, заменик претседателот на владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров од денеска ...
сите 374 | | | веќе видена

Советот за безбедност на ОН ги повика Ерменија и Азербејџан веднаш да ги запрат непријателствата, рече нигерискиот претставник во ОН, Абду Абари, кој е ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавниот и државниот долг се зголемени за над 8 проценти во период од три месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: