Поповски за скопска Универзална сала: Емотивно помнење или бројки и сметки


Распишаниот конкурс за идејно решение за некаков „културен парк со летна сцена“ на местото на „Универзална сала“ која во тој случај би била урната, што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Група граѓани се собраа пред Универзалната сала на протест против најавите за нејзино рушење.Граѓаните испратија апел и побараа реконструкција и да не се урива ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реконструкција а не уривање на Универзалната сала, ова е апел од вечерашниов собир кој се одржа на платото пред објектот, во организација на граѓанската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Независниот синдикат на градежни работници и инжинери смета дека универзална сала може многу лесно и со мала инвестиција да се санира и да продолжи да работи. ...
| | веќе видена | слични

Идејата за уривање на Универзална сала ја крена јавноста на нозе, го бунтуваше народот, па на неговите реакции на социјалните мрежи и написите во медиумите, ...
| | веќе видена | слични

Независниот синдикат на градежни работници и инжинери и трговци во градежништвото НС ГРИТГ ги повика граѓаните да застанат во одбрана на Универзална сала, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 671 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 139 | | | веќе видена

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово. Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за ...
сите 242 | | | веќе видена

Брзината со која изгоре модуларниот центар во Тетово покажа дека објектот немал противпожарен систем и дека материјалот од кој е изграден не бил отпорен на ...
сите 116 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски за скопска Универзална сала: Емотивно помнење или бројки и сметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: