КОИ ЌЕ БИДАТ НОВИТЕ МИНИСТРИ - почнуваат преговорите за пополнување на Илинденска


Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Алијанса за Албанците и Алтернатива - Зијадин Села и Африм Гаши не го прифатија предлогот на Али Ахмети од ДУИ за заедничка средба на сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
| | веќе видена | слични

Уште три дена има рок до можното објавување на владејачката коалиција, но страните во преговорите кои во моментов се одвиваат активно - СДСМ и ДУИ, се чини ...
| | веќе видена | слични

Малите партии коалициони партнери на СДСМ во рамките на „Можеме“ се незадоволни од начинот на кој Зоран Заев ги води преговорите со ДУИ - дознава Макпрес. ВМРО ...
| | веќе видена | слични

Не само за позицијата премиер Албанец, интересите на СДСМ и ДУИ во преговорите се кршат и за бројот на функционерските места кои ги бара сега Ахмети. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Повикувајќи се на неофицијални извори ТВ 21 објави дека Али Ахмети инсистира во првата година премиерот да биде Албанец, а во следните 3 од четиригодишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 507 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 150 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

Имајќи го предвид значењето на образованието за правилниот развој на детето и изградбата на неговата личност, Народниот правобранител во пресрет на почетокот ...
сите 362 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 438 | | | веќе видена

На покана на државниот министер за Европа на Германија, Михаел Рот, заменик претседателот на владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров од денеска ...
сите 372 | | | веќе видена

Советот за безбедност на ОН ги повика Ерменија и Азербејџан веднаш да ги запрат непријателствата, рече нигерискиот претставник во ОН, Абду Абари, кој е ...
сите 328 | | | веќе видена

„Наша должност е да ги обезбедиме вакцините, третманите и Ковид-19 тестовите да бидат достапни за сите и да го запреме глобалното ширење на пандемијата со што ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ ЌЕ БИДАТ НОВИТЕ МИНИСТРИ - почнуваат преговорите за пополнување на Илинденска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: