Скопје и Штип со НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ - Еве кои други градови се најкритични


Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
9 копии

Министерството за здравство информира дека трета недела по ред продолжува трендот на намалување на бројот на новозаболени и починати лица, а се бележи благо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од почетокот на пандемијата во земјата над 12.000 лица биле регистрирани позитивни на коронавирус.Вкупната бројка досега изнесува 12.083 случаи кога вчера беа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.885 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Почина една ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени од коронавирус во Македонија денес надминува 12.000, а на почетокот на епидемијата кога од терасите му пеевме и аплаудиравме на министерот ...
| | веќе видена | слични

Почина една 51-годишна пациентка од Скопје. Регистрирани се 161 оздравен пациент. Вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 119 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
сите 309 | | | веќе видена

Со добра стратегија за економска соработка во регионот, инвестиции во регионалната инфраструктура, развој на соработката и трговијата, можеме да постигнеме ...
сите 262 | | | веќе видена

-Со претседателот на владата на Бугарија Бојко Борисов разговарамве за Берлинскиот процес, како да ги мотивираме европските лидери да дојдат, бидејќи планираме ...
сите 117 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје и Штип со НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ - Еве кои други градови се најкритични

Од:
До кого (е-маил):
Порака: