Претседателот Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

2 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
| | веќе видена | слични

Актерот во Театарот за деца и младинци и актуелен заменик министер за култура, Владимир Лазовски ги почитува протоколите за заштита од Ковид-19. Тој на ...
| | веќе видена | слични

За отворањето на јубилејното 60-то „Охридско лето“, сопругата на претседателот Пендаровски, проф. д-р Елизабета Ѓоргиевска, направи моден избор – полн погодок. ...
| | веќе видена | слични

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама се ...
| | веќе видена | слични

Преседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета вчера во Охрид прославија 21 година брак. Како покровител на „Охридско лето“, Пендаровски го отвори ...
| | веќе видена | слични

Во кризни времиња културата не умира – изјави вечерва претседателот, Стево Пендаровски кој го прогласи фестивалот Охридско лето за отворен,Пендаровски, кој е ...
| | веќе видена | слични

Во друштво на поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски и министерката за финансии, Нина Ангеловска, министерот за здравство Венко Филипче вечерва ...
| | веќе видена | слични

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 245 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното гостување во емисијата „Патот кон.../Rruga drejt...“ на Алсат М телевизија истакна дека ако епидемиолошката ...
сите 70 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 108 | | | веќе видена

Врховниот суд ја потврди пресудата од 4 години затвор за Гордана Јанкулоска за случајот „Тенк“, или попознат во пошироката јавност од разговорот со екс ...
сите 64 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: