И РИСТОСКА СО РЕАКЦИЈА ДО ПЕНДАРОВСКИ: СЈО да не го користите како боксерска вреќа

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
| | веќе видена | слични

Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители донесе одлука за зголемување на бројот на јавни обвинители за плус пет во Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција неместо побараните осум, ќе добие пет нови обвинители. Обвинителството на Вилма Русковска се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 159 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат се вклучува во истрага за тоа дали имало непрофесионализам и пропусти при третманите на младите лица кои во ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И РИСТОСКА СО РЕАКЦИЈА ДО ПЕНДАРОВСКИ: СЈО да не го користите како боксерска вреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: