ПРОТЕСТ ВО ТЕТОВО ВО ЧЕТВРТОК: Револт од повисоката цена на струјата


9 копии

За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Лавина реакции на социјалните мрежи откако се увиде дека енергетските компании немаат намера да побараат нова одлука за цената на струјата и откако од ...
| | веќе видена | слични

Цената на електричната енергија нема да се зголемува само ако се намали маржата што ја наплатува универзалниот снабдувач ЕВН Хоум. Ова е ставот на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Многу пати во минатото од страна на оваа влада вклучително и тогашниот вицепремиер за економски прашања бевме убедувани дека цената на електричната енергија со ...
| | веќе видена | слични

Тие за в петок тие повторно најавуваат протести. „Овие оправдувања се несериозни и мислам дека се штетни и неодговорни од нивна страна. Реакцијата на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Засега не е остварлив ниту еден од двата начина за враќање на цената на струјата. ЕВН, МЕПСО и ЕЛЕМ не ги повлекуваат барањата за поскапување, а нема ни влада, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска рече дека зад повисоката цена на струјата стојат интересите на семејството Заев. – Со тоа ќе се позанимавеме ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
| | веќе видена | слични

Тој потсети дека и укажаал во повеќе наврати на Владата дека цената на електричната енергија со либералиацијата на пазарот ќе се покачува и ја појасни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 172 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 71 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОТЕСТ ВО ТЕТОВО ВО ЧЕТВРТОК: Револт од повисоката цена на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: