Конститутивна седница на новиот состав на парламентот, планирано е да се одржи под посебни протоколи


Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
| | веќе видена | слични

Малите партии коалициони партнери на СДСМ во рамките на „Можеме“ се незадоволни од начинот на кој Зоран Заев ги води преговорите со ДУИ - дознава Макпрес. ВМРО ...
| | веќе видена | слични

Не само за позицијата премиер Албанец, интересите на СДСМ и ДУИ во преговорите се кршат и за бројот на функционерските места кои ги бара сега Ахмети. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Повикувајќи се на неофицијални извори ТВ 21 објави дека Али Ахмети инсистира во првата година премиерот да биде Албанец, а во следните 3 од четиригодишниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери, повикувајќи се на Деловникот, за телевизијата ТВ 21 изјави дека Пендаровски ќе направи уставна повреда ...
| | веќе видена | слични

Спикерот на Собранието во заминување, Талат Џафери во гостување на ТВ21 вели дека е неуставно да биде доделен мандат за составување влада, без претходно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 235 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 224 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 201 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конститутивна седница на новиот состав на парламентот, планирано е да се одржи под посебни протоколи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: