МОЖЕБИ ИЗГЛЕДА ЧУДНО: Во Серија А имаше повеќе голови отколку во Премиерлигата или во Ла Лига!


Италијанската Серија А во текот на изминатата сезона покажа дека не треба да се поврзува само со дефанзивна игра. Бројот на погодоци во калчото за штотуку ...
| | веќе видена | слични

Одиме веднаш со конкретни бројки, тазе остварени на осминафиналното соочување против Челси, кои покажуваат дека Роберт е голем играч, затоа што сам решава ...
| | веќе видена | слични

Барселона синоќа го победи Наполи со 3:1 и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампиони. Следниот ривал на каталонскиот гигант ќе биде Баерн Минхен. ...
| | веќе видена | слични

Барселона и Баерн Минхен ќе играат меѓусебе во најатрактивниот меч од четвртфиналето од Лигата на шампиони. Двата европски гиганти во своите истории по пет ...
| | веќе видена | слични

Наполи се надева на подвиг на „Камп Ноу“ на 8. август во реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампионите, но каталонските медиуми потсетија на еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 181 | | | веќе видена

Нов бран на корона вирусот во пресрет на есента во цела Европа. Во текот на вчерашниот ден, само во Франција се регистрирани над 10.000 нови случаи. Повеќе од ...
сите 349 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Пратениците од БЕСА неофицијално во допис го известуваат собранискиот спикер Талат Џафери дека ќе дејствуваат во коалицијата „Можеме“ со СДСМ, но како ...
сите 190 | | | веќе видена

Лекарската комора најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија каде пациент физички го нападнал и повредил дежурниот ...
сите 55 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 233 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот патријарх ...
сите 35 | | | веќе видена

Вил Мирзајанов е еден од научниците кои учествувале во тајниот советски програм за создавање на нервниот отров „новичок“, а тој сега дополнително ѝ стана ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОЖЕБИ ИЗГЛЕДА ЧУДНО: Во Серија А имаше повеќе голови отколку во Премиерлигата или во Ла Лига!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: