Алушовски избра 21 ракометар за сезонава, другите на позајмица во Работнички

Тренерот на Вардар Стевче Алушовски имаше на располагање многу ракометари, дел и од екипата на Вардар Јуниор, а на крајот состави конечен список од 21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалната СЕХА лига официјално потврди дека завршниот турнир на прекинатата сезона ќе се одржи меѓу 4 и 6 септември во Задар, Хрватска. Коронавирусот ги ...
| | веќе видена | слични

Откако СЕХА-лига го одреди датумот за реванш средбата меѓу Вардар и Нексе во рамките на 1/4 финалето (29. август), на својата официјална страница го потврди и ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион и најтрофеен клуб во меѓународното натпреварување Вардар на 29 август ќе го одигра реванш-дуелот против Нексе во четвртфиналето од ...
| | веќе видена | слични

Вардар потврди дека на 29 август ќе го пречека Нексе во реванш четвртфиналниот натпревар од СЕХА лигата. Мечот во Нашице го доби Вардар со 31:30, а кога ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Вардар потврди дека новата натпреварувачка сезона клубот ќе ја започне на 29 август кога е закажан натпреварот против Нексе во СЕХА лигата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 326 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 192 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алушовски избра 21 ракометар за сезонава, другите на позајмица во Работнички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: