Фајнл форот е реалност: Ова е конечниот тим на Вардар за следната сезона

4 копии

Тренерот на Вардар 1961, Стевче Алушовски одбра кои ракометари ќе останат да тренираат со првиот тим. Тие продолжуваат со подготовките во Скопје и планирано е ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што турнирот во Кањижа е откажан, за вардарци останува само традиционалниот „Струшки ракометен турнир“ да биде единствената проверка ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Вардар Стевче Алушовски имаше на располагање многу ракометари, дел и од екипата на Вардар Јуниор, а на крајот состави конечен список од 21 ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Многу родители се загрижени за времето кое нивното дете го минува пред екран. Смартфоните и компјутерите веќе се дел од нашето секојдневие, па речиси е ...
сите 311 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 198 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 229 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фајнл форот е реалност: Ова е конечниот тим на Вардар за следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: