Среде пандемија покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните


Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната заработка може да плати над 50 сметки. ...
| | веќе видена | слични

Цената на електричната енергија нема да се зголемува само ако се намали маржата што ја наплатува универзалниот снабдувач ЕВН Хоум. Ова е ставот на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Многу пати во минатото од страна на оваа влада вклучително и тогашниот вицепремиер за економски прашања бевме убедувани дека цената на електричната енергија со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

-За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Тие за в петок тие повторно најавуваат протести. „Овие оправдувања се несериозни и мислам дека се штетни и неодговорни од нивна страна. Реакцијата на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Засега не е остварлив ниту еден од двата начина за враќање на цената на струјата. ЕВН, МЕПСО и ЕЛЕМ не ги повлекуваат барањата за поскапување, а нема ни влада, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска рече дека зад повисоката цена на струјата стојат интересите на семејството Заев. – Со тоа ќе се позанимавеме ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
| | веќе видена | слични

Тој потсети дека и укажаал во повеќе наврати на Владата дека цената на електричната енергија со либералиацијата на пазарот ќе се покачува и ја појасни ...
| | веќе видена | слични

Господине Бислимовски, нужно ли беше поскапувањето на струјата? Одлуката, согласно нашиот правилник и согласно состојбата во електро-енергетскиот сектор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среде пандемија покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: