Кој седнува во пратеничко столче, партиски послушници или штитеници на граѓанските интереси

Гласачка машина на партиските раководства или пратеници со свој став? Во удобните собраниски фотелји утре за првпат ќе седнат голем број нови лица, кои ќе го ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција ги поминува низ најнапнатите денови во партиските структури. По обвинувањата на поранешниот министер за образование, Арбр ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Политичките партии веќе разговараат за создавање на парламентарно мнозинство. Покрај за усогласување на изборната програма се преговара и за евентуалните имиња ...
| | веќе видена | слични

Во времето кога Албанците ја бараат функцијата премиер, поточно Демократската унија на Али Ахмети, на онлајн медиумите се објавуваат вести кои може да бидат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Доколку изборите во земјава од 15 јули се базираа на бројот на објавени твитови, тогаш владејачката коалиција „Можеме”, предводена од СДСМ, ќе требаше да освои ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ако обебеди парламентарно мнозинство ќе ја предложи Радмила Шекеринска за претседател на Собранието на Македонија, со што таа ќе биде првата жена во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 499 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој седнува во пратеничко столче, партиски послушници или штитеници на граѓанските интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: