Алушовски одбра, ова ќе биде тимот на РК Вардар за следната сезона

В среда почнува 48-тото издание на Ракометниот турнир во Струга. Организаторите завршуваат со подготовките, а и екипите мора да минат строг протокол. Осумте ...
| | веќе видена | слични

Откако СЕХА-лига го одреди датумот за реванш средбата меѓу Вардар и Нексе во рамките на 1/4 финалето (29. август), на својата официјална страница го потврди и ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион и најтрофеен клуб во меѓународното натпреварување Вардар на 29 август ќе го одигра реванш-дуелот против Нексе во четвртфиналето од ...
| | веќе видена | слични

Вардар потврди дека на 29 август ќе го пречека Нексе во реванш четвртфиналниот натпревар од СЕХА лигата. Мечот во Нашице го доби Вардар со 31:30, а кога ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Вардар потврди дека новата натпреварувачка сезона клубот ќе ја започне на 29 август кога е закажан натпреварот против Нексе во СЕХА лигата. ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен првак Вардар на патот кон одбраната на трофејот во најчудната сезона од СЕХА лигата ја продолжува на 29. август со возвратниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 226 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алушовски одбра, ова ќе биде тимот на РК Вардар за следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: