500 ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19 досега во Македонија


20 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 5 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 25 пациенти, нема на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека во Скопје, Штип, Куманово, Гостивар и Дебар секојдневно се регистрираат нови случаи позитивни на Ковид 19, во овие македонски градови пандемијата полека ...
| | веќе видена | слични

Педесет и едногодишна скопјанка почина во болнички услови по компликации од ковид-19 во последните 24 часа, а од 1.885 тестирања, регистрирани се 141 нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 251 | | | веќе видена

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 335 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 230 | | | веќе видена

Профункционира Единствената национална платформа за онлајн учење. Веќе е достапна на адресата www.schools.mk . Министерството за образование испратило насоки ...
сите 419 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 121 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Европската унија уште еднаш ги повика албанските власти да го стават во функција Уставниот суд, кој не функционира речиси три години. Комесарот за проширување ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

500 ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19 досега во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: