Најпознатото јаболко „Apple” стана највредната компанија во светот


Саудискиот државен нафтен гигант „Saudi Aramko” повеќе не е највредната компанија во светот, бидејќи мораше таа титула да ја препушти на американски „Apple”. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефовите на технолошките гиганти во последно време се под лупата на јавноста но и на властите поради постојаниот раст на моќта на нивните компании и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Богатите технолошки лидери и други милијардери би можеле да бидат присилени да предадат дел од богатството стекнато за време на пандемијата на коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 369 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 227 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најпознатото јаболко „Apple” стана највредната компанија во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: