На Британците струјата им е три пати поевтина отколку на Македонците


Тие за в петок тие повторно најавуваат протести. „Овие оправдувања се несериозни и мислам дека се штетни и неодговорни од нивна страна. Реакцијата на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Засега не е остварлив ниту еден од двата начина за враќање на цената на струјата. ЕВН, МЕПСО и ЕЛЕМ не ги повлекуваат барањата за поскапување, а нема ни влада, ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
| | веќе видена | слични

Господине Бислимовски, нужно ли беше поскапувањето на струјата? Одлуката, согласно нашиот правилник и согласно состојбата во електро-енергетскиот сектор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
| | веќе видена | слични

Две минимални плати не се доволни за едно просечно семејство да го помине месецот. Минималецот изнесува околу 14.900 денари. За да преживее едно домаќинство ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Плаќаат повисоки сметки за мобилен телефон и интернет, а се бунат за поскапувањето на струјата. АД Мепсо излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за ...
| | веќе видена | слични

“Граѓаните не ги болат парите за интернет, а кога станува збор за електричната енергија реагираат. Не треба да се споредува цената на струјата со просечната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската партија ВМРО ДПМНЕ се залага АД ЕСМ да не му ја продава на универзалниот снабдувач ЕВН Хоум целата електрична енергија која му е потребна за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 197 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 107 | | | веќе видена

Во текст во кој се укажува дека Бугарија и става рампа на Македонија за влез во ЕУ и се потенцира барањето Македонците да се откажат од својот идентитет ако ...
сите 190 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Британците струјата им е три пати поевтина отколку на Македонците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: